OSTATNIO PRZECZYTANE książki biznesowe #1

Cześć! Kiedyś nie czytałam zbyt wiele, jednak w 2020 roku przeczytałam 102 książki a w tym roku już 78… jednak po książki biznesowe nie sięgam tak często, jakbym mogła (i chciała!).

Poniżej znajdziesz dwie inspirujące pozycje, które pokazują drogę od start-upu do wielkiej korporacji. A także książkę o bardzo aktualnej tematyce, gdyż opowiada jak COVID-19 wpłynął na amerykański biznes, politykę, oświatę i służbę zdrowia. Choć tę ostatnią polecam najmniej, gdyż oczekiwałam całkowicie czegoś innego…

Netflix. To się nigdy nie uda | Marc Randolph

e-book* | książka papierowa*

Książka opisuje proces szukania i weryfikacji pomysłów oraz rozwijania firmy, aż po wejście na giełdę. Od roku 1997 do 2002. Znajdziesz w niej dobre rady, ciekawe pomysły, ale też śmieszne sytuacje. Dodatkowo poznasz też wielu współpracowników.

Idealna pozycja dla:
➡ start-up’owców;
➡ ludzi szukających pomysłów na biznes;
➡ wszystkich, którzy wątpią w rozwój swojej działalności;
➡ wszystkich, którzy myślą, że to im jest wyjątkowo ciężko, bo przecież to wszystko samo powinno iść gładko do góry;
➡ fanów, którzy chcą się dowiedzieć od czego wszystko się zaczęło i jak ewaluowało.

Podsumowując: książka napisana lekkim językiem, dzięki czemu czytało się przyjemnie i miło spędziło czas. Polecam!

Instagram. Bez filtra. | Sarah Frier

e-book* | książka papierowa*

Książka opisuje początki + ideę Instagrama oraz proces połączenia i dalszą współpracę z Facebook. Dodatkowo przedstawia ciekawostki i relacje innych firm technologicznych (Twitter, Snapchat, Apple), a także obrazuje ogólne działanie mediów społecznościowych oraz początki bycia „influencerem”.

Pozycja skierowana jest do osób działających lub chcących działać w Internecie, jak również dla ludzi ciekawych, jak powstawały „wielkie firmy” 🌎

Czasami ilość informacji była przytłaczająca i ciężka do przebrnięcia, jednak jako całość książka bardzo dobra i warta przeczytania. 

POST CORONA – od kryzysu do szans. Biznes w czasach pandemii | Scott Galloway

e-book* | książka papierowa*

Liczyłam na ciekawą lekturę, jak pandemia wpłynęła na różne biznesy a dostałam dywagacje na temat polityki USA oraz wielkich technologicznych firm (m.in. Facebook, Apple, Tesla, Amazon, Google, Microsoft) 🤯

Pierwszy plus za wiele danych statystycznych dotyczących wyżej wymienionych firm (spadki / wzrosty, ilość użytkowników / zakupów). Drugi plus za opisanie sytuacji szpitali oraz przedstawienie ciekawej wizji na temat przyszłości uczelni wyższych. Trzeci plus za wskazanie potencjalnych wzrostowych dziedzin.

Z książki można wyciągnąć „perełki”, jednak przy tym trzeba się trochę wynudzić i wymęczyć. Pomysł dobry, ale wykonanie słabe 😢

A Ty często sięgasz po książki z przestrzeni biznesu? Masz jakąś ulubioną?

Linki oznaczone gwiazdką (*) to linki afiliacyjne. Oznacza to, że z Twojego zamówienia złożonego za pomocą tego linku dostanę prowizję. Nie wpływa to w żaden sposób na cenę produktu.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o