Oczyść swoją wirtualną przestrzeń! | 5 kroków do lepszej efektywności

Cześć! Przed laptopem spędzamy mnóstwo czasu – często więcej niżbyśmy chcieli. Jednak przy odpowiednich wysiłkach możesz sprawić, aby ten czas stał się przyjemniejszy i bardziej efektywny – mniej spamu, więcej wartościowych informacji.

Zacznij od miejsc, z których najczęściej korzystasz. U mnie jest to mail oraz Instagram.

MAIL

  1. Przenieś wiadomości do tematycznym folderów / etykiet np. badania, zakupy, bank.
  2. Utwórz folder / etykietę „ARCHWIUM”, do którego będziesz przenosił wszystko to, co do innych miejsc nie pasuje. Zrób tak, żeby skrzynka odbiorcza pozostawała zawsze pusta.
  3. Wypisz się z newsletterów, których nigdy nie otwierasz lub otwierasz, ale nie czytasz.
WSKAZÓWKA
Utwórz katalog "Newsletter", a pod nim katalogi poszczególnych osób, których newslettery otrzymujesz. Utwórz odpowiednie filtry, dzięki którym wiadomości te od razu będą katalogowane w odpowiednich miejscach.

INSTAGRAM

Wejdź w listę osób obserwowanych i przestań obserwować profile, które:

  • już Cię nie interesują;
  • dawno nie widziałeś żadnej publikacji i wcale nie tęsknisz;
  • tylko pomijasz, jak Ci się wyświetlą w relacjach czy postach.

Ciężko to zrobić za jednym razem, dlatego ja polecam co jakiś czas przejrzeć tę listę a także przy okazji przeglądania feedu zwracać uwagę czy nadal chcę pojawiające się konto obserwować, czy już nie. 

FACEBOOK

Identycznie jak powyżej, tylko że wchodzisz w swój profil, klikasz „Więcej” a następnie „Polubienia”.

PULPIT

Utwórz tematyczne foldery, a w nich podfoldery i umieść w nich wszystko zgodnie z przeznaczeniem.

Polecam utworzyć folder „ARCHWIUM”, w którym na przykład możesz umieścić zakończone projekty np. z podziałem na Klientów.

PRZEGLĄDARKA

  1. Utwórz tematyczne katalogi i umieść w nich wybrane strony np. blog, książki czy inspiracje. Najwygodniej to zrobić w „Menedżerze zakładek”.
  2. Do głównego paska dodaj strony, z których najczęściej korzystasz. Tutaj także możesz podzielić to na tematyczne katalogi, jeśli tych stron masz dużo.

To wszystko jest niezwykle czasochłonne, jednak efekt jest ZACHWYCAJĄCY. Od razu poczujesz większy komfort w korzystaniu z różnych miejsc. Gwarantuję!

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o